Vysoký Vrch - Cesta za 6b+

Napsal Martin.

Letošní boulder na Vysokém Vrchu jsem podřídil jedinému - vylézt alespoň 6b+.

 To je totiž prozatím můj strop na skalách.

 

První pokus

V červenci jsem byl dva týdny slaměným vdovcem, protože Áda odjela s dětmi na venkov, aby si taky užily léto v přírodě. Takže Lukáš vymyslel, že bychom mohli vyrazit na skály. Aspoň na víkend. Vždycky je rizikové plánovat skály, hlavně kvůli počasí. Nakonec padlo rozhodnutí jet na Vyskový Vrch. Není to zas tak moc daleko od Práglu a hlavně je to písek, takže prsty nejsou rozervané od krystalů. Zapomněl jsem zmínit, že mi odjelo auto, takže plánem bylo se pomocí busu dopravit na chatu k Bingimu a Kátě do Ústěka a tam si udělat základní tábor. Plán byl teda lézt celý víkend. Bingi disponuje autem, takže pohoda.

No... Počasí... V sobotu ráno vstanu, během snídaně u Přátel se dívám na net. Počasí na draka. Navíc začalo pršet. Naštěstí předpověď, kupodivu docela konzistentní na většině serverech i zahraničních, byla odpoledne bez deště a neděle taky. Takže píšu Lukášovi, že dáme sraz v BB a alespoň si zalezem pod střechou. Trochu jsme potrénovali a shodli se, že odpoledne pojedem busem k Bingimu a na Vysokáči strávíme alespoň neděli. Dali jsme super burger na letné, dorazil jsem domů, dal si dvacet a vyrazil do Holešovic na bus. Cesta přes Roudnici do Úštěka byla s jedním přestupem. Měla být. V Roudnici jsme i s Michalem vystoupili, dali lahváče a odlovili kešku. Btw. v Roudnici na náměstí se nesmí požívat alkohol. Při lovení kešky nás oslovili měšťáci, že to může být problém, a že máme štěstí, že nás nezachytily kamery, jinak by to museli řešit :-) Super, co? Po odlovení kešky jsme se odebrali na zastávku, kam měl přijet bus. Chvíli čekáme, a vida, bus už jede. Jenže staví u jiné zastávky. Říkáme si, že asi lidi vystoupí, bus objede náměstí a zastaví u naší zastávky a nabere nás. Tuhle hypotézu jsme sdíleli s více lidmi, kteří stejně jako my, čekali na tenhle bus. Bus zavřel dveře a frnk, už jsme ho neviděli. Ať žijou autobusáci. Kreténi. Takže jsme byli v pěkným loji. Naštěstí tu byl ještě Bingi. Lukáš se sním spojil a Bingi sehnal řidiče, že pro nás přijedou. Sám nemohl, protože si dal pivo. My jsme se odebrali do nejbližší hospy na jedno. Bingi dorazil a my konečně přistáli po další půlhodince v Úštěku u jeho chaty na břehu místního rybníka. Večer byla grilovačka, pivko, sranda, prostě pohodička. Ke spánku jsme se šli uložit ve střídmou hodinu, aby to druhý den k něčemu vypadalo. Spal jsem na boulder matce a celou noc mě bolela záda tak, jako bych v nich měl zabodnutý nůž. Nu což, už nejsem nejmladší. Ale dobrý.

Ráno jsme se najedli a nadvakrát se dopravili k úpatí Vysokého Vrchu. Nejdříve Bingi odvezl mě, Lukáše a Michala a pak boulder matky s Káťou.

Nahoře jsem počkal s věcma a Lukáš s Michalem se vrátili pro matky, Káťu a Bingiho. Pak jsme se začali rozlézat na Klokanovi. Nejdřív pětky jako Klokaní Kapsa 5b a Kolakní Guláš 5a a pak začala Klokaní Kůže 6a+. Michal ji splivnul hned, Lukáš taky a mě trochu potrápila, ale asi na čtvrtý pokus jsem ji taky dal. Káťa i Bingi si zkusili Klokaní Guláš a docela jim to šlo, jen Káťa se bála vylézt na výlez. Pak se Bingi odporoučel, musel chatu předat rodičům. My jsem pokračovali, dali oběd a pak šli kousek vedle. Tam byl taky Vítací Kámen a na ní Vstupenka 6b+. To byl můj cíl, vylézt 6b+ nebo něco těžšího. V předchozím sektoru na Morčeti bylo Kousnutí Morčete 6b+, ale do ní jsem ani nenastoupil. Start byl přes hodně malý chyt.

Takže jsme začali Vstupenku progresovat. Je to traverz po hraně, kde nejsou hranky, ale je to spíš na tření rukou. Nejvíc trpí prsty a kůže na nich. Moc se neshybuje. Michalovi se moc nezamlouvala, tak dal jen pár pokusů. Lukáš to vzal vážněji a na takový pátý pokus ji tam poslal. Já jsem si řekl, že bez ní domů nejdu. Dal jsem pár pokusů, zkrokoval ji a šel na finální přelez. Nakonec jich bylo asi pět a pořád jsem vypadával. Vytejkaly mi prsty a když prsty držely, tak zase vypadal noha. Všichni na měl koukali, jak lezu a nechtěl jsem je zdržovat, tak jsme to zabalili a šli na Slůně a na Kostku. Tam jsme zkusili pár cest, ale max obtížnost 6a. Katka zkoušela Nakulení 5a. Pak Lukáš zkoušel Jarní Variantu, ale nedal. Byl to spíš dolez. Měli jsme toho trochu nalezeno, takže se už extra bomby čekat nedaly.

Když jsme se nechali dopravit do Dubé na bus, zaskočili jsme na oběd šampijónů - smažák s hranolkama a tatarkou a pivo. Pak už jen posezení v buse a hurá do teploučký vany a postele.

Každopádně se celý den bezvadně vydařil a největší poděkování patří Bingimu za odvozy a poskytnutí střechy nad hlavou. Bez něj a jeho auta by se tenhle super boulder den nedal realizovat.

 

Lukáš a Michal na cestě

Lukáš a Michal na cestě

Káťa na Klokaní Kapse

Káťa na Klokaní Kapse

Michal na Klokaní Kůži

Michal na Klokaní Kůži

Káťa skoro topuje Klokaní Guláš

Káťa skoro topuje Klokaní Guláš

Lukáš na Vstupence

Lukáš na Vstupence

Michal podává ruku se vstupenkou

Michal podává ruku se vstupenkou

Michal na Vstupence

Michal na Vstupence

Katka padá

Katka padá

Lukáš topuje Vstupenku

Lukáš topuje Vstupenku

Michal pokusuje Vstupenku

Michal pokusuje Vstupenku

 

 

Finál

Vstupenka se nepodařila. Asi za dva měsíce jsme měli s Ádou naplánované mělnické vinobraní. Sobotní den, relax, vínko, hudba, jídlo. Bez dětí, které měly v pařátech báby. Sobota byla jasná s nocí v hotelu. Ale co neděle? Vzhledem k tomu, že Mělnicko máme s Ádou sešlapaný zleva, zprava, zdola i shora, tak jsme nepřišli na nic jiného, než že pojedem na Vysokáč. Áda ještě na skalách nebyla, takže to vypadalo jako dobrej nápad. No tak jo.

Sobota se odvíjela podle plánu. Víno chutnalo, Áda si cucala burčáček, já jsem tolik odvahy neměl. Masíčko, sýr a podobné pochoutky chutnaly, jen vody moc nebylo. Nakonec jsem byl docela pod parou.

Ráno se mi nikam moc nechtělo, ale nemohl jsem tuhle šanci pustit. U snídaně jsem trochu nejistě polykal vejce se slaninou a zalejval džusem. Áda byla v pohodě, takže byla vylosovaná, že bude řídit. To mě trochu polil pot, protože jsem se viděl, jak se nakláním z okna a rozdejchávám následky večera. Nakonec se nic takového nekonalo. Evidentně to víno bylo kvalitní.

Takže parkujeme pod kopcem, matku na záda bere Áda, já beru zbytek. V půlce cesty si beru matku a Áda mě odlehčí foťák. Dorazíme na kopec a zamíříme k Mlýnskému Kameni. Rozcvička, a první lehoučké oťukávání. Pak to začala zkoušet Áda. No. Zkoušet je silný slovo. Teda slov tam lítalo dost. Hlavně kecy, že to není hezký nebo, že se jí to nelíbí. Řeknu vám, po pár minutách jsem proklínal myšlenku, že pojedu se ženskou boulderovat. Supěl jsem, ale zchladil mě déšť. To jsem začal být fakt naštvanej. Předpověď byla úplně zataženo a místy přeháňky. Tohle ale rozhodně byla přeháňka, ale dost vydatná. Takže jsem se mohl rozloučit se Vstupenkou. V převisu rozhodně nebyla. No, počkali jsme, než přestane, pak ještě chvíli. Měl jsem sto chutí jet domů. Ale co doma? Den, který jsme měli mít volno, by zase volnem nebyl. Tak jsme sbalili švestky a šli na Velrybu, že zkusíme aspoň nějaký trojky nebo čtyřky.

No tak jo. Rozbalili jsme věci a Ádě jsem ukázal Gejzír 4. Moc se jí nechtělo, ale prvním pokusem ji tam poslala až na výlez. Skála byla mokrá hlavně na výlezu, ale stupy byly jak pro slona. Bylo tam ještě Mávnutí Ocasem 3, ale kupodivu snad těžší, než ten Gejzír. Asi třetím pokusem ji Áda taky dala. Že by to s těma ženskejma nebylo tak špatný? Skála byla slezená, tak balíme a jdem na Nudli.

Tady je jediná cesta Tůdle 5a, a když se leze ještě zpět, tak je to 5b Tůdlenůdle. Je to traverz, prakticky bez stupů na nohy. Teda něco v půlce cesty bylo, ale každá umělá stěna má i ty nejmenší chyty tak padesátkrát větší, než bylo tohle. Takový minihrbolky. Asi jako samolepka na podlaze. Takže lezení po hraně a nohy hlavně na tření. Druhým pokusem jsem to dal a na konci jsem se obrátil a šel zpět. Pohoda, když si člověk zvykne na ty nohy. Když už jsme tam byli, tak přemlouvám Ádu. Nečekal jsem, že to vyleze, ale ať to aspoň zkusí. No, po pár výmluvách se do toho pustila. Hepyend to nebyl, ale snaha se taky počítá. Měla už trochu rozdrbaný prsty, přeci jen prakticky neleze. Ale kdyby nebylo toho, tak se vsadím, že by to dala. Fakt jsem koukal a klobouk dolů.

Zkoušíme ještě na slůněti nějaké pokusy na Slůněti a na Kostce, ale nakonec nic vážného. Hlavně kostka měla na výlezech kaluže, takže se to nedalo. Škoda. Že by nastal čas na Vstupenku? Jasně!

Takže přesun k Vítacímu Kameni. Čistím skálu od mechu ocelovým kartáčem a nanáším vrstvu mága na vysušení. Jsem skeptický. Vlhká skála a cesta na tření nevěstí nic dobrého. První pokus mi sráží sebevědomí. Jako bych ji nikdy nelezl. Tak začínám zase krokovat. Tak po pěti pokusech je zkrokováno. Takže Áda zapíná foťák a začínáme naostro. Fail. Další. Fail. No, po čtyřech pokusech to Ádu přestává bavit. Navíc ji začíná být zima. Takže jsem zase pod tlakem. Nechci mít na svědomí nemocnou Ádu, takže slibuju finální pokus. Tentokrát mi nevypadly nohy, ale klíčový dynamický nášah netrefím, teda trefím, ale ruka jede dolů, protože jsem stisknul pozdě. Krev se vaří a nechce se mi jít domů, když je to na dosah. Stejně jako minule. Takže opravdu poslední pokus a je to tam! Nadšení! Euforii trochu chladí shlédnutí na foťák. Áda nechala foťák na zemi, takže mi nejsou vidět ruce. Ale co, je to tam!

Další dík patří Ádě. Místo na výlet se mrcasila se mnou na skále.

Je jasné, že 6b+ není žádná pecka. Příště bude třeba 6c. Nebo 7a. Kdo ví? Každopádně, lezení venku je proti lezení na překližce jako slunit se u moře místo koukání se na televizi. A to progresování navíc přidá na psychice. A když to konečně padne... super!

Teď koukám na lezce.cz a tenhle boulder je klasifikován jako 6c. Když to srovnám s Bugem v Bahře, který byl 6b+, tak Vstupenka mi přišla těžší. Styl byl trošku jiný, sice taky traverz vlevo, ale nebyl po hraně. Tak nevím...

Abych nezapomněl, tady je průvodce na Vysoký Vrch (pdf, 5.5MB).

 

Áda s bouldřicí

Áda s bouldřicí

Čistič Vstupenek

Čistič Vstupenek

Na Vstupence

Na Vstupence

Kde se to *** ?

Kde se to *** ?

Marný pokus

Marný pokus

Skoro

Skoro

Bingo!

Bingo!

 
 
 

 

Tags: Výlez

Komentáře   

0 #2 profile2455 2018-11-01 12:41
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://lmsmetaldetecting.com/advancedguestbook/public/img-1539196055.jpg
Citovat
0 #1 Genia 2018-10-29 01:20
I have noticed you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Take a look at my web site; BestAlina: https://FollowMarkus.blogspot.se
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

">
 • Výhled na Vltavu z Vltavské žuly
 • Colorado Springs
 • Slanění z Detonátora
 • Tauplitzalm
 • Garden of the Gods
 • Garden of the Gods
 • Tauplitzalm
 • Marseille
 • Laciotat
 • Most v Chorvatsku
 • 9/11 Memorial
 • 9/11 Memorial
 • Mnahattan
 • Brooklyn Bridge
 • Dolní Manhattan
 • Manhattan
 • Statue of Liberty
 • Washington DC
 • Washington DC
 • War of Vietnam Memorial
 • Sněžka

Drby

 • Nový vzhled

  Ericka 14.01.2020 14:31
  I think this is among the most important info for me. And i am glad reading your article. But want ...
   
 • Nový vzhled

  Darby 14.01.2020 12:05
  Hey! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to look it over. I'm definitely loving ...
   
 • Nový vzhled

  edpruTrats 10.01.2020 06:52
  cbd oil best cbd oil cbd oil cbd oil hemp cbd oil cbd coffee cbd oil most reputable cbd oil supplier ...
   
 • Nový vzhled

  Kristan 08.01.2020 02:36
  caffeine content of beverages http://fioricet2020.com/# buy fioricet online overnight: http://fioricet2020.com ...
   
 • Nový vzhled

  Demetria 06.01.2020 20:15
  play casino online casino real money: https://onlinecasinounion.us.com casino slots casino online ...

Něco staršího